Další investiční příležitostí na platformě Upvest.cz je projekt Polyfunkčního domu Vinařská, který má ambici stát se největším českým online crowdfundingem s cílem od investorů získat částku 20 - 35 mil. Kč.
Projekt tvoří výstavba dvou pětipodlažních, které developer Properity s.r.o. plánuje vystavět na lukrativní adrese v žádané rezidenční oblasti Masarykovy čtvrti v Brně. Tato rezidenční vilová čtvrť, která vznikala postupně od konce 19. století do 70. let 20. století, je charakteristická a známá architekturou jak secesní či historizující, tak především meziválečnou funkcionalistickou.
iVizualizace interiéru
V projektu bude postaveno celkem 44 ateliérů a dvě bytové jednotky. Dispozice jednotek projektu budou v rozmezí 1+kk až 5+kk a vzhledem k lukrativnosti lokality budou realizovány v nadstandartním provedení. Celkem bude vybudováno také 56 garážových stání v podzemním objektu, který bude společný pro oba dva plánované domy.
iVizualizace interiéru
Oproti předchozím dvěma investičním příležitostem platformy Upvest.cz bude u tohoto projektu Upvest poskytovat financování developerovi již na koupi pozemku a projektu. Projekt má již vydané územní rozhodnutí a developer po akvizici pozemků zahájí stavební řízení. O novém typu úvěru, který se na naší platformě uvedením projektu Polyfunkčního domu Vinařská objevil, jsme již na našem blogu psali a krátké shrnutí k tohoto financování si můžete přečíst v článku Nový typ financování: Hybridní úvěr.
iVizualizace interiéru
Developerská společnost Properity s.r.o. je známa především svou aktivitou v okolí Brna, kde od roku 2006 zrealizovala bytové, administrativní a polyfunkční objekty v o celkovém investičním objemu 1,9 miliardy Kč, včetně známého projektu nejvyššího mrakodrapu v Česku – budovy AZ Tower. Společnost získala ocenění – Brno Top 100 - Společnost roku 2012 a 2014. Poslední oceněný projekt společnosti byl Bytový dům R PLACEO v Rosicích, který získal 1. místo v soutěži Stavba JMK za rok 2017. Developer již v roce 2011 v Masarykově čtvrti úspěšně zrealizoval rezidenční developerský projekt polyfunkčního domu. Jednatelem a majitelem společnosti PROPERITY, s.r.o. je Ing. Jiří Maršálek, který má víc něž 20 let zkušeností s realitním developmentem.

Forma financování

Zpět ale k nové formě úvěru, který používáme pro financování aktuálního projektu. Rozdíl, oproti dvěma předešlým investičním příležitostem je ten, žeUpvest nevstupuje do projektu při jeho stavební realizaci, ale ještě před ní. Proto bychom rádi uvedli hlavní fáze standardního developerského projektu a umožnili tak investorovi, aby následně mohl lépe uchopit své rozhodnutí o případné investici.


Hlavní fáze developerského projektu: